«Մայլեռ Մաունթին Ռեզորթ»-ի թիմը մարտի 13-16-ը Սոչիում «Ռոզա Խուտոր» լեռնադահուկային համալիրում մասնակցեց «Եվրասիայի լեռնային հանգստավայրերի փառատոնին»
Փառատոնի նպատակն է համախմբել ոլորտի ներկայացուցիչներին և փորձագետներին՝ քննարկելու կայուն զբոսաշրջության զարգացման, լեռնադահուկային հանգստավայրերի զբոսաշրջային ենթակառուցվածքների նախագծման ու զարգացման արդի մոտեցումները, առկա մարտահրավերներն ու դրանց լուծման ուղիները, մասնավոր-համայնք համագործակցության ու վերջինիս զարգացման գործիքակազմը։
Փառատոնի շրջանակում իրականացվեցին շնորհանդեսներ, տարբեր մասնագիտական քննարկումներ, մաստեր-կլասեր, ինչպես նաև մշակութային և կրթական թեմատիկ միջոցառումներ։
«Ազգային մշակույթի օրեր» միջոցառման ընթացքում «Մայլեռը» հանդես եկավ ամենահայկական և ամենայուրահատուկ տաղավարով:
Իսկ «Մայլեռի» մարզիչ-հրահանգիչների ներկայացուցչական ելույթը Արամ Խաչատրյանի երաժշտության ներքո արժանացավ հատուկ ուշադրության և հիացմունքի
Մեզ համար պատիվ և պատասխանատվություն է տարածաշրջանի առաջատար հանգստավայրերի կողքին ներկայացնել Հայաստանը մեր երազանքի նախագծով

Myler team participated in the Festival of Mountain Resorts of Eurasia which was held in Rosa Khutor ski complex, Sochi from March 12 till March 16
The festival aimed at bringing together industry representatives and experts to discuss the contemporary approaches to the sustainable development of tourism, design and development of tourist infrastructures of ski resorts, the existing challenges and their solutions, the private business-community cooperation patterns and their development toolkit.
Multiple presentations, professional workshops, master-classes, cultural and educational events were held as part of the festival.
During the National Culture Days Myler pavilion stood out as the most Armenian, the most unique and attractive one.
Everyone was admired and impressed by the demonstration of Myler coaches and instructors under the music of Aram Khachatryan.
It was a great honor and responsibility for us to represent Armenia with our dream project along with the leading resorts of the region.